עיצוב לוגו דוגרינט - אתר חברתי של תושבי הגליל

עיצוב לוגו לדוגרינט, אתר חברתי של תושבי הגליל בעברית וערבית. דוגרינט היה פעיל במשך עשור, מאז 2008. הייתי בין מייסדות האתר. בתחילה חשבנו לקרוא לפרוייקט “בוסתן”, מילה זהה בעברית וערבית, והמשמעויות שלה נטועות היטב בגליל ועם מסר של תקווה. אבל למדנו שבערבית בוסתן הוא גם גן ילדים, ולכן בחרנו לבסוף ב”דוגרי”, עוד מילה שמשמשת בשתי השפות לבטא את הישירות וסוג השיח שהיינו רוצות לראות כאן בגליל. אז הפכנו לדוגרינט, וכל השאר היסטוריה.

אתר דוגרינט נמצא ברשת כארכיון ואפשר עדיין לקרוא בו את כל התוכן המעולה והייחודי – מאמרים בנושאים חברתיים הקשורים לגליל, לפריפריה, יחסי ערבים ויהודים בגליל, איכות הסביבה, תעסוקה ועוד.

הלוגו שנבחר הוא הציורי, או הסיפורי מבין האפשרויות שעלו. ההשראה היא מתעלות השקיה בין עצים צעירים, והנושא הוא  בנייה של שותפות ותקווה. יש הרואים בו גם עקאל של כפייה, אני מודה שזה לא היה במחשבות שלי.

אני משתפת כאן גם סקיצות מתוך התהליך – סריקות מוקדמות וגם סקיצות יותר מתקדמות, שכאמור בסוף לא נבחרו. כשאני מסתכלת עכשיו על הרעיונות האלה, אני חושבת שהם מציגים בצורה קצת פשטנית, או קלישאתית, את הקונספט של רב-תרבותיות ויותר נכון היה שיישארו במגירה.
וגם, אני חושבת שהיום לא הייתי עושה לוגו במסגרת של מעוין. כלומר ריבוע זה בסדר אבל בצורת המעוין הפרופורציות שלו נורא נוקשות, ובכלל הוא לא נכנס טוב למקומות.

עיצוב לוגו - סקיצות ללוגו דוגרינט
  • הכל
  • איור
  • לוגו
  • שיווק - דיגיטלי ודפוס
  • תרבות וחינוך